S2 - EPIZODY

2x01 Přátelé blížko, nepřátelé ještě blíž

15. května 2011 v 9:20 | Véja
Druhá série začíná focením Rock rebelek do nejznámějšího gymnastického časopisu a Paysoniným tréninkem, aby ji národní komise vzala do národního týmu, poté je jejím cílem vyhrát svěťák. Focení je zábavou nejen pro dívky, ale také pro přísného trenéra Sashu Belova, ovšem jen do doby, než se v Rocku objeví Ellen Beals. Oznamuje, že holky nepojedou do Francie, tedy na důležitý závod před světovým závodem a olympiádou. Důvodem je porušení pravidel a soutěžení na neschváleném národním utkání s Čínou. Podle Sashy však Ellen jen blafuje, a tak podporuje dívky v jejich tréninku a uklidňuje je, že ustoupí. Pokud jde o Emilyno stipendium, není si tolik jistý s jeho vrácením, porušila totiž jedno základní pravidlo, pracovala v místní pobočce Pizza Shacku.
Krásné nové šaty, upravený vzhled Chloe Kmetko, ale také dluhy. Podle Emily se nemusí její matka bát ukázat své city, které cítí ke Stevovi. Steve ji bere do luxusní restaurace, kde nenápadně Chloe naráží na jejich dosavadní finance. On ihned nabídne pomoc, Chloe ale o jeho penězích nechce ani slyšet, přesně jak ji vytkla Emily. Vzhledem k tomu, že není tolik zasvěcená do sportu jako někteří rodiče, zeptá se Steva, jestli je hodně vážné, když jim komise řekne o vyloučení z národního týmu. - to ale neměl ani slyšet.
Když je Carter v práci, staví se za ním Kaylie, aby si promluvili o jejich vztahu. Carter se však o usmiřování nechce ani bavit, podle něj je na to příliš pozdě. Ukončuje to s Kaylie, která odchází na toalety. Jakmile zazvoní telefon, vydá se ho Carter zvednout, na lince není klient, ale Lauren. Ta přichází v pršiplášti, pod kterým nemá nic jiného, než spodní prádlo. Snaží se svést Cartera, ten ví jediné: Kaylie se nesmí dozvědět, že tu Lauren je, a tak ji vrazí koš a pošle ji ven. Ta se ale ve chvilce vrací. Náhodně potká právě Kaylie a chová se jako její největší kamarádka.
V tělocvičně narazí Sasha na Payson, která ho přesvědčuje, že má na to, aby se vrátila k závodění na elitní úrovni. Ten to odmítá, posílá ji se změřit a jak oba zjistí, vyrostla. Její tělo si odvyklo sportovat a začalo se tak probouzet její dospívání. Svaly se částečně proměnily na tuk a to je důvod, proč teď nemůže být tako dobrá jako předtím. Doma si o tom Payson promlouvá s matkou, která ji vysvětluje, že to jak s mění je jediné dobro pro ní. Payson však vidí jediné řešení, nasadit tvrdší tréninky. Kim se jí snaží vysvětlit, že nemůže mít ve svých 16 letech tělo 9-tileté holky. Payson o tom nechce ani slyšet, když jí matka přihlásila ke gymnastice, připustila operaci, jak ji nemůže tolik podporovat teď?
Carter se staví u Lauren, když leží v posteli rozebírají jeho vztah s Kaylie. A také samotnou Lauren, proč ji má tolik rád a proč si vybral přímo ji? Carter ji ujišťuje, že se přes Kaylie přenesl a má rád ji hlavně proto, jak je skvělá a sexy. Také mu jako jediná pomáhala, když byl ve špatné situaci. Lauren má jedinou věc, kterou Kaylie nemá - Cartera.
Na trénink přichází Steve - otec Lauren. Důvod, proč přichází je, aby dostal ze Sashy, proč nejedou dívky do Francie. Nato navštěvuje Lauren Kaylie doma, aby jí ukázala Twitter od Kelly Parker, ten říká, že byl první trénink národního týmu. Holky do Francie nepojedou, je to víc než jasné. Sejdou se tedy a snaží se přijít na způsob, jak se do Francie dostat. Dojdou k názoru, že by měli jet za Ellen Beals a omluvit se jí. Neříkat to však Sashovi. Hlasování je jednohlasné, a tak vyráží do Denveru za Ellen, aby se jí omluvili a dali tak závazek oddanosti své zemi a národní gymnastické organizaci. Ellen Beals to velice ráda slyší a ujišťuje je, že jí věřit můžou, sama se snažila dosáhnout na zlatou olympijskou medaily. To se jí nepodařilo, a tak se snaží pomoci ostatním dívkám splnit jim jejich sny. Payson by chtěla požádat komisi o vstup do národního týmu. I Ellen Beals si není jistá, zda je Payson připravená. Ta má však opačný názor a stojí si za svém.

Další den na tréninku se holky obávají jediného, přijde Sasha na to, že jeli za Ellen Beals? Když ano, bude je nenávidět? Za Sashou se staví kromě Ellen Beals také Steve, Sasha si je ale jistý, že mu holky důvěřují. Obzvlášť poté, co přijde oznámit Ellen dívkám o jejich cestě do Francie. Kaylie Cruz jako číslo jedna a také jako kapitánka družstva. Emily Kmetko jako číslo tři. A Lauren? Ta se do první šestky bohužel nevešla. To se jí nelíbí, a tak před Sashou řekne, že jako jediná měla kuráž přijít za ní a omluvit se. Beals také přichází se vzkazem, že Payson schválili pokus o postup do nároního týmu.
Hned po odchodu Ellen se holky omlouvají Sashovi, ale ten není naštvaný, jak se obávali. Dokonce ani necítí nenásvit. Místo toho je podporuje a odchází s úzkostí v očích. Po tréninku se snaží alspoň přesvědčit Payosn, aby nedělala tak důležitý krok, ta ale svoje rozhodnutí nemění.
Poslíček hledá Kaylie, aby schválila fotografii na titulní straně časopisu. Lauren vezme obálku místo ní, aby se podívala na jejich společnou fotografii, místo té tam ale najde samotnou Kaylie. Vrazí poslovi obálku a utíká do auta. Kaylie za ní ihned běží, aby se omluvila a dokázala, že ona o tom neměla ani tušení. Lauren je ale natolik rozzlobená, že ji vmete do očí jasnou pravdu: Kaylie má všechno, jedno však nedostala, Cartera, ale Lauren ano. Jsou spolu, spí spolu.
Jakmile přichází Emily domů, oznamuje matce zrušení o vyloučení z Francie. Ta má obrovskou radost a vidí skvělou šanci, jak by se mohla Emily setkat s Damonem, ten by tam totiž měl mít turné.
 
 

Reklama